Záchovná stomatológia

Bolí Vás zub? Trápi Vás zubný kaz? Tak sa ho zbavte.

Zubný kaz je bežné ochorenie zubov. Ide o získaný defekt zubného tkaniva. Toto ochorenie je známe už dlho. Avšak, jeho výskyt stúpa najmä počas posledných sto rokov. Dôsledkom sú zmeny v stravovacom režime ľudí. Vznik kazu je podmienený mnohými faktormi, prevenciou, zložením jedálnička, ale najmä nedostatočnou hygienou ústnej dutiny a starostlivosťou o zuby.

Starostlivosť o zuby a celková ústna hygiena je potrebná už od prvých zubov. I malé deti by mali chodiť na preventívne prehliadky. Preto je povedomie rodičov dôležitým faktorom pre budúci stav chrupu dieťaťa.

Klasická liečba hlbších defektov spočíva najmä vo vyvŕtaní a vyplnení strateného zubného tkaniva zubnou výplňou, plombou. V tomto prípade dochádza k odstráneniu poškodenej časti zubnej skloviny až dentínu. Následne sa odstránená časť nahradí výplňou.

Cieľom je zrekonštruovanie zuba tak, aby sa podobal zdravému zubu. Nakoľko tento zákrok vykonávame aj pod lokálnou anestézou, nemusíte mať z neho žiaden strach. Ošetrenie môže byť v tomto prípade úplne bezbolestné.

Ďalšia služba
RTG zubov

Poskytované služby