Protetika

Zubná protetika má za úlohu nahrádzať veľké straty zubného tkaniva na zuboch alebo celé zuby. Do tejto kategórie zaraďujeme:

Korunky
Ak je kaz už príliš veľký, tak obyčajná výplň na ňom držať nebude a bude stále vypadávať. Zároveň je veľká pravdepodobnosť, že zvyšná časť zuba praskne. Taktiež pri zube, ktorý má koreňovú výplň, čiže nie je živý, existuje veľké riziko, že praskne, zlomí alebo inak poškodí. V takých prípadoch sa odporúča zub obrúsiť a vyhotoviť naň korunku. Tá ho obklopí a zabezpečí jeho dlhú trvácnosť.

Mostíky
Pokiaľ chýba celý zub, alebo viacero zubov, dajú sa nahradiť mostíkom. Zuby na oboch stranách medzery sa obrúsia a použijú sa ako piliere mostíka a medzi ne sa vloží medzičlen.

Snímateľné náhrady = vyberacie protézy
Pacienti niekedy potrebujú alebo si žiadajú práve vyberaciu protézu. Vyhotovujeme snímateľné náhrady čiastočné, bývajú upevnené na zvyšných zuboch, ktoré v dutine ústnej ešte ostali, ale aj celkové, ktoré sú v ústach položené. Robíme všetko preto, aby tieto protézy netlačili a aby držali v ústach čo najlepšie.

Predchádzajúca služba
Implantológia
Ďalšia služba
Stomatologická chirurgia

Poskytované služby